Znaki drogowe stosowane obecnie znacznie różnią się od tych używanych przed laty. Tym, co je wyróżnia, jest też lepsza widoczność.
Produkcja znaków drogowych jest wieloetapowym procesem. Teraz odbywa się ona w dużej mierze z użyciem zaawansowanych maszyn i materiałów, co powoduje, że gotowe znaki cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz doskonałą widocznością. Jak powstają tego typu znaki drogowe? Najważniejsze kwestie wyjaśnia firma wimed.pl – znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne – producent znaków drogowych z wieloletnim doświadczeniem.
Dlaczego warto korzystać z odblaskowych znaków drogowych?
Dobra widoczność ma szczególne znaczenie w ruchu drogowym. Zapewniają ją światła samochodów, ale również innego rodzaju elementy umieszczane w przestrzeni, w tym latarnie, słupki z elementami odblaskowymi.
Obecnie właściwości odblaskowe mają również znaki drogowe, które pozwalają dzięki temu na uzyskanie lepszej widoczności.
Odblaskowe znaki drogowe mają wiele zalet, dlatego też obecnie są one używane powszechnie w oznakowaniu dróg – wskazuje przedstawiciel firmy firma wimed.pl – znaki ostrzegawcze oraz inne typy znaków znajdujące się w jej ofercie wyróżniają się bardzo dobrą widocznością, dlatego też są one natychmiast zauważane przez uczestników ruchu drogowego.
Widoczne znaki drogowe przyciągają uwagę i powodują, że kierowca od razu zauważa, co się na nich znajduje. Może on dzięki temu dostosować się również do konkretnych zaleceń w danym miejscu, co przekłada się na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Z tego względu odblaskowe znaki drogowe są obecnie używane coraz częściej i obecne są one w wielu miejscach – zarówno przy autostradach i drogach szybkiego ruchu, jak i przy drogach lokalnych.
Odblaskowe znaki drogowe – jak powstają?
Znaki drogowe odblaskowe powstają z wykorzystaniem specjalnych folii zapewniających lepszą widoczność. Wykorzystuje się do tego celu folie w dwóch klasach 1 i 2 oraz dodatkowo folie mikropryzmatyczne o charakterystycznej strukturze na licu znaku.
Folie te nakładane są bezpośrednio na znaki drogowe, zapewniając im przez to dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – wyjaśnia pracownik firma wimed.pl – znaki ostrzegawcze, informacyjne, zakazu i nakazu firmy powstają z wykorzystaniem certyfikowanych folii uznanych producentów, co przekłada się na ich maksymalną widoczność dla uczestników ruchu drogowego.
Jakie znaki drogowe wykonuje się jako odblaskowe?
Obecnie istnieje możliwość wykonania praktycznie każdego znaku drogowego w odblaskowym wariancie, ponieważ folie używane na licach znaków są docinane na wymiar. Można stosować je zarówno na znakach o mniejszej powierzchni, jak i znakach dużych.
Wykorzystanie folii odblaskowych częste jest w przypadku znaków drogowych, ale również stosuje się je na innego rodzaju oznakowaniu, na przykład w przypadku krętych dróg czy ostrych zjazdów, aby podnieść bezpieczeństwo użytkowników.
Znaki drogowe odblaskowe są zatem bardzo dobrym wyborem, gdy celem jest większe bezpieczeństwo ruchu drogowego.