Tutaj jesteś

Na czym polega proces kartonowania produktów?

1 października 2022 Logistyka proces kartonowania produktów


W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy przybliżyć naszym czytelnikom proces kartonowania produktów. Wydawać by się bowiem mogło, że jest on niezbyt istotny, jednakże naszym zdaniem w żadnym wypadku nie powinno się go traktować po macoszemu. To właśnie dzięki jego zastosowaniu możliwe jest prawidłowe zabezpieczenie wyrobów mających trafić bezpośrednio do konsumentów bądź też na półki sklepowe przed niekorzystnym i niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych. Zacznijmy jednakże od początku.

Kartonowanie jest procesem, który wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, które to noszą nazwę kartoniarek. Są to maszyny cechujące się dość znacznym stopniem zaawansowania technologicznego, pozwalające na ograniczenie do minimum pracy rąk ludzkich podczas procedury pakowania.

Są one wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, dzięki któremu operator jest w stanie wprowadzić z poziomu panelu kontrolnego parametry kartonu, który ma zostać wykonany, a następnie urządzenie będzie tego typu opakowania mogło tworzyć w sposób ciągły, pracując przez kilkanaście do kilkudziesięciu godzin bez jakichkolwiek przerw. Wysoka jakość wykonania urządzeń sprawia, iż właściciel zakładu produkcyjnego bądź przetwórczego będzie mógł mieć przekonanie graniczące z pewnością, iż opakowania przygotowywane będą w sposób powtarzalny, gwarantując identyczne wymiary oraz grubość materiału zabezpieczającego.

Co równie istotne, kartoniarki mogą zostać wykorzystane tak na etapie pakowania wstępnego jak i uzupełniającego, które to niekiedy jest wręcz niezbędne, aby zapewnić, że dobra oferowane konsumentom w transporcie nie ulegną uszkodzeniu lub deformacjom, które mogłyby negatywnie przełożyć się na ich odbiór.

Kartoniarki stanowią część zautomatyzowanych linii produkcyjnych. W lwiej części przypadków docierają do nich produkty ułożone w specjalne pakiety, co znacznie ułatwia przeprowadzenie procedury pakowania. Poszczególne moduły urządzenia odpowiadają za właściwe zaginanie i formowanie kartonu, który to na ostatnim etapie przygotowania przyjmuje kształt kartonu, który tak dobrze znamy.

Kiedy już opakowanie jest gotowe, zostają w nim umieszczone produkty, natomiast sam karton jest szczelnie zamykany, tak aby nie doszło do jego niepożądanego otwarcia w najmniej odpowiednim momencie.

Kartoniarki, jeżeli tylko zostaną one w sposób prawidłowy skonfigurowane oraz przygotowane do pracy ciągłej, mogą znacznie zwiększyć ilość gotowych do dostarczenia do sklepów bądź do konsumentów produktów, ograniczyć zatrudnienie pracowników na taśmie, a także – zwiększyć generowane przez przedsiębiorstwo zyski.

Te ostatnie mogą z kolei zostać przeznaczone na inwestycje w nowoczesne technologie, co bezpośrednio przełoży się na większą automatyzację prowadzonej firmy, a co za tym idzie – łatwiejsze zarządzanie jej poszczególnymi procesami.

Uważamy, że jest to trend który już na dobre zagościł w kraju nad Wisłą i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie on tylko i wyłącznie nabierał na sile. Pozwoli to rodzimym firmom dołączyć do światowej czołówki przedsiębiorstw produkcyjnych oraz przetwórczych!

 

 

Przyciemnianie szyb - jakie są przepisy w Polsce?

Redakcja swoimidrogami.pl

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy dostarczają wiedzę na temat logistyki, transportu, motoryzacji, pracy i zakupów. Dzielimy się profesjonalnymi poradami oraz najnowszymi trendami, które wspierają efektywne zarządzanie transportem, rozwojem kariery oraz optymalnym podejściem do zakupów. Nasze artykuły są cennym źródłem informacji dla każdego, kto pragnie być na bieżąco z innowacjami i wyzwaniami w tych dziedzinach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest transport lotniczy

Czym jest transport lotniczy?

30 października 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?